لبخند هالیوودی با اصلاح طرح لبخند

لبخند هالیوودی با اصلاح طرح لبخند

در این مطلب می‌خوانید: عوارض اصلاح طرح لبخند,بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند,اصلاح طرح لبخند در اصفهان,اصلاح طرح لبخند در شیراز,هزینه طرح لبخند چقدر است,عکس طرح لبخند,اصلاح لبخند لثه ای,اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی
داشتن لبخند زیبا می تواند افراد را جذاب تر کند. لبخند زیبا، نتیجه هماهنگی و هارمونی اجزاء صورت و فک و شکل دندان هاست. اصلاح طرح لبخند به منظور طراحی لبخند زیبا صورت می گیرد

داشتن دندان های بد رنگ و نا مرتب می تواند تاثیر زیادی در کاهش اعتماد به نفس شما داشته باشد. داشتن دندان های زیبا و ردیف و البته سالم، لبخند شما را زیباتر می کند . برای رسیدن به لبخندی هالیوودی و شیک ممکن است تغییراتی در فرم لثه، طول دندان، فاصله و برجستگی دندان ها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل شود. در واقع رابطه مستقیمی بین اجزای صورت، اندازه ها و رنگ و شکل آنها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد که رعایت تناسب این روابط چهره را خواستنی و دوست داشتنی می کند.

امروزه با پیشرفت های موجود در دندانپزشکی هر فردی با هر مشکل در دندان می تواند اقدام به اصلاح طرح لبخند دندان نماید، که البته برای ماندگاری این ترمیم ها باید مراقبت های بعدی از آنها به درستی صورت گیرد.

طراحی لبخند

طراحی لبخند

اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند یا لبخند هالیوودی به نمایش گذاشتن دندان ها و لثه ها در وضعیت مناسبی گفته میشود که با جذابیت خاصی روی چهره ی فرد کاندید  جلوه نمایی میکند  و او را زیباتر مینمایاند. این فرآیند بهبود لبخند و داشتن لبخند زیبا است که توسط دندانپزشک زیبایی از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان از قبیل لمینیت یا  لامینیت، ونیر یا کامپوزیت ونیر، باندینگ دندان، کاشت دندان و سفید کردن دندان یا بلیچینگ و روکش گذاری با روکش های فول و تمام سرامیک دندان، اصلاح لبخند لثه ای و غیره انجام می شود. با این روش ها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد در دندان ها اصلاح می شود و لبخندی زیبا و جذاب به داوطلب اصلاح طرح لبخند هدیه می شود.

نکته قابل توجه در  اصلاح طراحی لبخند این  است که، این درمان تنها برای افرادی که دارای دندانهای نامرتب یا خراب و شکسته، و یا بد رنگ هستند، انجام نمی شود حتی برای کسانی که دندان های خوب و سالم دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می توان تغییر مثبت  و چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.

انواع روش های اصلاح طرح لبخند

انواع روش های اصلاح طرح لبخند

هر دهان و دندانی ویژگی های خاصی دارد و درک این ویژگی ها می تواند به ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی مناسب به هر فرد کمک کند. معمولاً، اصلاح لبخند لثه ای و اصلاح طرح لبخند دارای متد متعددی است و فرآیند اصلاح طرح لبخند دندان می تواند ترکیبی از روش های زیر باشد که تشخیص  و روند کار با متحصص و دندانپزشک زیبایی است:

1. باندینگ دندان

باندینگ دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی مطمئن و بی خطر است که برای بهبود ظاهر خراشیده، ترک خورده، یا تغییر رنگ داده دندان ها به منظور اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. از این روش می توان برای حذف فضاهای خالی بین دندان ها و نیز تغییر اندازه یا شکل دندان استفاده کرد. این روش در زمان کم و کمتر از یک ساعت امکان پذیر است. در باندینگ دندان می توان از بهترین رنگی که با دندان فرد مطابقت دارد برای تغییر رنگ دندان استفاده کرد.

2. سفید کردن دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندان یکی از روش های متداول  برای اصلاح طرح لبخند است که برای افرادی که به دنبال داشتن لبخند زیبا با صرف زمان بسیار کم هستند، مناسب است. در این حالت بیماران می توانند فرآیند سفید شدن دندان را در مطب دندان پزشک یا در خانه انجام دهند. هر دو حالت این روش درمانی بسیار متداول است و می تواند نتایج فوق العاده در کوتاه مدت برای اصلاح طرح لبخند به همراه داشته باشد.

3. ونیر پرسلاین یا لمینت دندان

ونیر پرسلاین که در اصلاح لامینت یا لمینت دندان نیز نامیده می شود نیز قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات و ترمیم زیبایی دندان برای اصلاح طرح لبخند را دارد. این نوع روکش بر روی دندان ها قرار می گیرد و به این ترتیب مشکلات ظاهری آنها همچون خراشیدگی، کجی، و تغییر رنگ را پنهان می کند. فقط در طول دو جلسه درمانی، لمینت دندان می تواند به شما یک لبخند حیرت انگیز هدیه دهد.

4. روکش دندان

برای ترمیم سریع دندان‌های آسیب دیده‌ می توان از یک روکش سرامیک با دوام که منطبق با رنگ طبیعی دندان شماست، استفاده شود.

5. بریس‌های ارتودنسی

دو سیستم ارتودنسی (بریس های نامرئی و بریس های شفاف سرامیکی) وجود دارد که با استفاده از یک سری بریس‌های شفاف پلاستیکی، با احتیاط و به آرامی دندان‌های شما را صاف و مرتب می‌سازد.

6. پر کردگی به رنگ دندان

استفاده از پر کردگی هم رنگ دندان جذاب تر و ایمن تر از روش های قدیمی است که در آنها از فلز برای پر کردن دندان ها استفاده می شود. امروزه می توان پر کردگی های فلزی قدیمی دندان را با مواد کامپوزیت دندانی سفید جایگزین کرد و به این ترتیب طرح لبخند را زیباتر جلوه داد.

7. کاشت دندان

اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، کاشت دندان و ایمپلنت را به شما توصیه می کنیم و توصیه می شود برای این منظور از یک انکور برجسته برای روکش دندانی یا بریج (پل دندان) استفاده  شود.

8. اصلاح لبخند لثه ای

در بعضی افراد هنگام لبخند، که طول تاج دندانهایشان کوتاه است و در حین لبخند و صحبت  مقداری از لثه ها دیده می شود، که به این حالت لبخند لثه ای می گویند. این مشکل امروزه به لطف پیشرفتهایی که در علم دندانپزشکی روی داده  قابل اصلاح است بطوریکه با یک جراحی بسیار آسان و ساده با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده می شود و سپس با درمان لامینیت و یا ونیر کامپوزیت ظاهر لبخند بازسازی می شود .

مسئله بد حالت لبخند لثه ای در بعضی  موارد مربوط به کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب داوطلب اصلاح طرح خنده لثه ای است که  در این نمونه ها  با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا ظاهر خنده  فرد قابل درمان و بازسازی است.

  روش های اصلاح لبخند لثه ای

روش های اصلاح لبخند لثه ای

  • در بعضی  از بیماران که طول تاج دندان ها کوتاه است و در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان  دیده می شود، ابتدا با یک جراحی بسیار آسان و ساده لثه، با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده می شود و سپس با درمان لمینت و یا ونیر دندان ظاهر لبخند بازسازی می شود.
  • گاهی مشکل  لبخند لثه ای مریوط به فرم وراثتی فک ها و استخوانهای صورت می باشد در این موارد طول یک سوم میانی صورت بلند است. مشکل زیبایی این بیماران با انجام جراحی فک و بالا بردن آن حل می شود. 
  • در بعضی موارد حالت لبخند لثه ای مربوط به کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب است ، این موارد با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا قابل درمان است.

مزایای اصلاح طرح لبخند

مزایای اصلاح طرح لبخند

  • اصلاح طرح لبخند تغییرات چشمگیری در زندگی فرد ایجاد کرده و منافع متعددی از نظر سلامت و زیبایی به دنبال دارد.
  • فواید بهداشتی و سلامت این درمان شامل کاهش خطر پر کردن بیش از حد دندان و یا فرسودگی دندان، راحت‌تر بودن مراقبت و تمیز کردن دندان است. دندان‌هایی که صاف و مرتب شده، ترمیم و یا کاشته شده‌اند، کمتر در معرض خطر پوسیدگی و عفونت قرار دارند.
  • اصلاح طرح لبخند می‌تواند به بازگرداندن زیبایی و جوانی کل صورت و حتی بهبود حالت بدن (پاسچر) کمک کند.
  • اصلاح طرح لبخند اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.
  • درمان مشکلات اساسی دندان، موجب بازیابی و حفظ بهداشت دهان و دندان شما شده و در نتیجه اساس و پشتوانه‌ی محکمی برای زیبایی دندان‌های شما فراهم می‌سازد.
  • اصلاح طرح لبخند دارای فوائد دراز مدت برای سلامت کلی شما است. اغلب بیماران می‌توانند با افتخار لبخند زده و اعتماد به نفس بیشتری در موقعیت‌های اجتماعی یا کاری داشته باشند.

ماندگاری اصلاح طرح لبخند

ماندگاری اصلاح طرح لبخند

کلا درمان و زیباسازی در حوزه دندان و به خصوص زیبایی از جمله اصلاح طرح لبخند دندان مستلزم مراقبت از دهان و دندان و نگهداری بعد از درمان است. برای مثال، سفید کردن دندان باید گاهی اوقات تکرار شود تا درخشان بودن دندان ها ماندگار باشد و حفظ شوند. دندان های مصنوعی چینی با کیفیت پایین ممکن است لب پر شده یا بشکنند و به تعویض نیاز داشته باشند. باندینگ کامپوزیت دائمی ممکن است لک بیافتد و باید بهبود پیدا کند یا تعویض شود. روکش های دندان عموما باید پس از ۱۰ تا ۱۵ سال تعویض شوند. اصلاح لبخند لثه ای نیز باید در طول زمان بهبود پیدا کند.

هزینه اصلاح طرح لبخند

هزینه اصلاح طرح لبخند

مدت درمان و هزینه اصلاح طرح لبخند دندان به دندان پزشک، نوع بیمه درمانی، وضعیت بهداشتی دندان و میزان اصلاح بستگی دارد. هر چقدر برای داشتن لبخند زیبا به درمان پیچیده تری نیاز باشد قیمت و هزینه درمان طراحی لبخند نیز افزایش می یابد. در هنگام مشاوره، دندانپزشک زیبایی تمامی این عوامل را در نظر خواهد گرفت و طرح لبخند ویژه ای را با قیمت و دستمزد مورد نظرش پیشنهاد خواهد کرد. البته عرف در این رابطه دستمزد بصورت واحدی اعلام میشود و پزشکان زیبایی دندان به ازای هر واحد مبلغی را اعلام مینمایند .

عوارض جانبی اصلاح طرح لبخند

عوارض درمان ارتودنسی

عوارض درمان ارتودنسیارتودنسی به منظور مرتب سازی دندانها انجام می شود. از معایب این روش می توان به کشیده شدن دندانها قبل از درمان اشاره کرد. البته در همه بیماران این مرحله وجود ندارد و با توجه به فک بیمار و تشخیص دندان پزشک زیبایی، یک یا چند دندان بیمار کشیده می شود. به این معنا که اگر فک کوچک باشد و فضای کافی برای قرار گرفتن دندانها وجود نداشته باشد، یک یا چند دندان بیمار خارج می گردد تا فضای کافی برای مرتب شدن سایر دندانها ایجاد شود. به همین دلیل نمی توان به عنوان یک عارضه به آن نگریست. در طول درمان ارتودنسی تمیز کردن دندانها به سختی انجام می شود. قرار گرفتن براکت ها بر روی دندانها مانع از نفوذ مسواک به روی دندانها شده و در نتیجه پس از اتمام دوره درمان و خارج کردن براکت ها، دندانهای بیمار تغییر رنگ می دهند. البته برای سفید کردن دندانها می توان از روش بیلیچنگ استفاده کرد.

عارضه دیگر ارتودنسی پوسیدگی دندان است که به دلیل تجمع جرم و پلاک بر روی دندانها رخ می دهد. در صورتی که بیمار در طی درمان ارتودنسی تمامی توصیه ها و همچنین بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند، این عارضه رخ نخواهد داد.

عوارض سفید کردن دندان ها

عوارض سفید کردن دندان ها

دندانهایی که به هر دلیلی تغییر رنگ داده اند، نیازمند سفید کردن هستند. در حالی که برخی بر این نظرند که سفید کردن دندانها، حساسیت های شدید و فرسایش دندانها را به دنبال دارد. برای سفید کردن دندانها از ماده شیمیایی استفاده می شود که با نفوذ آن به داخل عاج دندان و در لایه زیرین مینا، می تواند میزان استقامت و استحکام دندان ها را کاهش دهد. در صورتی که بیمار به کرّات از این روش استفاده کند، احتمال تخریب و پوسیدگی دندانها افزایش می یابد. بنابراین توصیه ما استفاده کمتر است. ضمن اینکه پس از درمان، بیمار باید بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند. استفاده از روش بلیچینگ می تواند تا یکسال دوام داشته باشد. اما میزان دوام آن به مراقبت های پس از درمان از قبیل خودداری از مصرف دخانیات و مواد غذایی رنگدانه دار و ... بستگی دارد.

عوارض کاشت دندان (ایمپلنت دندان)

عوارض کاشت دندان (ایمپلنت دندان)

ایمپلنت یا کاشت دندان برای جایگزین کردن دندانها صورت می گیرد. پس از جراحی ایمپلنت ممکن است عوارض احتمالی رخ دهد که شامل لق شدن مختصر دندان های مجاور است. علت آن نفوذ پایه ایمپلنت درون لثه است که البته پس از 3 تا 4 هفته، لثه قوام می یابد و در نتیجه دندانها نیز استحکام اولیه خود را باز می یابند. درد ناشی از کاشت دندان نیز یکی دیگر از عوارض این روش می باشد که این عارضه با استفاده از مسکن ها و داروهای تسکین دهنده قابل رفع است و جای نگرانی نیست.

 پرکردن دندانها

 پرکردن دندانها

پر کردن دندانها زمانی انجام می شود که دندانهای بیمار پوسیده شده باشند. در این صورت دندانها با استفاده از مواد پرکننده کامپوزیت و آمالگام پر می شوند. گفته می شود که ماده آمالگام از جیوه تهیه شده و ممکن است برای سلامتی جسمانی بیمار ضرر دارد. در حالی که این عارضه تایید نشده و جیوه به صورت ماده سخت در دهان قرار می گیرد که زیانی برای بدن ندارد.

منبع : نبض ما | دندانپزشک زیبایی

افزودن دیدگاه جدید

نمایش دیدگاه ها